حمايت موسسات دانش بنيان


ديروز مجلس قرار بود به بررسي موضوع جهشش توليد مسکن بپردازد اما اين مبحث به آخر هفته موکول شد؛ در نتيجه مجلس در اولين روز کاري خود در قرن جديد به بررسي موضوع شرکت هاي دانش بنيان پرداخت. يکي از اعضاي کمسيون تلفيق، علاوه بر بيان حمايت کامل مجلس از موسسات دانش بنيان گفت: بودجه اين شرکت ها در سال جاري به همت کميسيون تلفيق افزايش داده شد. اين عضو ضمن اشاره به اينکه موسسات دانش بنيان نقش اساسي و مهمي در بحث توليد و همچنين تحقق شعار امسال دارند، افزود: فوريت آن در مجلس تصويب شد و مقرر شد اين طرح توسط کميسيون ها تکميل‌ و مجدداً وارد صحن شود.


نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اين که شرکت هاي دانش بنيان مي توانند کشور را از نظر محصولات استراتژيک و اساسي غني کنند ابراز کرد: اين شرکت ها تکنولوژي هاي به روز دنيا را در راستاي بهره وري محصولات استفاده مي کنند و مي توانند گام هاي خوبي را در راستاي تقويت توليد و اقتصاد کشور بردارند. اين موضوع به قدري مهم بود که در سال جديد به اين موضوع در مجلس پرداختيم.


وي افزود: به عنوان مثال موضوع مهمي همانند چندقلوزايي دام ها که اتفاقاً در زنجان هم اين موضوع طرفداراني دارد؛ شرکت هاي دانش بنيان توانسته اند با تغيير ژنتيک از يک گوسفند چندين گوسفند توليد کنند. همين طور اين شرکت ها در حوزه هاي کشاورزي همانند توليد بذر و سم فعاليت مي کنند. از سوي ديگر اين شرکت ها به موضوع توليد مسکن نيز ورود پيدا کرده اند.


افزايش بودجه دانش بنيان ها توسط مجلس


بودجه موسسات دانش بنيان


طاهري با ابراز خرسندي از فعاليت خوب شرکت هاي دانش بنيان در کل کشور کفت: خوشبختانه اين شرکت ها در تمام حوز‌ه ها ورود پيدا کرده اند و اقدامات خوبي هم انجام داده اند. مجلس هم تمام قد در حمايت از اين شرکت ها ايستاده است چرا که معتقد است حمايت از اين شرکت ها برکات زيادي را براي کشور به ارمغان خواهد آورد.


وي در ادامه از حمايت کميسيون تلفيق از شرکت هاي دانش بنيان خبر داد و افزود: بودجه اين شرکت در سال جاري نسبت به سال گذشته افزايش چشمگيري داشته است. سال گذشته در کميسيون تلفيق مبلغ بودجه اين شرکت ها را نسبت به عددي که دولت در نظر گرفته بود افزايش داديم.


عضو کميسيون تلفيق مجلس افزود: اعتبارات شرکت هاي دانش بنيان، معاونت علمي رياست جمهوري و نهايتاً صندوق توسعه و نوآوري را افزايش داديم تا به لطف خدا شاهد تحقق توليد و جهش توليد در کشور در سال جاري باشيم. همين طور اميدواريم با کمک شرکت‌ هاي دانش بنيان از وابستگي به خارج در برخي از اجناس نيز خلاص شويم.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


سلامت دروس بهشت ناصر و سهیلا وبلاگ شخصی عبدالرضا مسلمي اغواگر DaDaMusic|دادا موزیک دکتر مرضیه توکلی متخصص زنان زایمان ونازایی تحصیلات تکمیلی کامپیوتردانشگاه آزاد اسلامی نیشابور جدیدترین ها